Home Aktualności Mapa

Realizacja projektu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”

Kolejne uruchomienia w ramach projektu POPC

Kolejne uruchomienia w ramach projektu POPC


W ostatnim czasie uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci na obszarach objętych projektem POPC. Nasze usługi są teraz dostępne w następujących lokalizacjach: Pewel Wielka (odnoga ulicy U Świętych oraz przysiółki powyżej „Szewcowej Polany" i "Plutowej Polany"); Złatna (Straceniec); Brzuśnik (odnogi ulicy Beskidzkiej oraz ul. Beskidzka 183); Pietrzykowice (ul. Kasztanowa).

08.02.2021r.

Nasz światłowód dociera do kolejnych miejsc


Dotarliśmy z naszym światłowodem do kolejnych lokalizacji. Superszybką prędkością nawet 800 Mb/s, telewizją cyfrową oraz telefonią stacjonarną i komórkową mogą cieszyć się teraz mieszkańcy następujących miejscowości: Tresna; Wieprz (ulice: Figurów, Łąkowa, Zielona, Wodna, Cięcina, Za Torem oraz Niepodległości w zaznaczonym zakresie); Węgierska Górka (ulica Fabryczna od ulicy Stawowej w zaznaczony zakresie); Międzybrodzie Żywieckie (ulice: Górska, Wąwozowa, Wiśniowa oraz Kręta).

27.01.2021r.

Cisiec: kolejne odcinki sieci gotowe


Cisiec może pochwalić się kolejnymi odcinkami sieci światłowodowej. Do eksploatacji oddane zostały następujące ulice: Cisowa, Wiśniowa, Głogowa, Grzegorzków, Trakt Cesarski, Kasztanowa, Nad Potokiem.

Cisiec to jedna z miejscowości, w których budowa sieci odbywa się w ramach realizowanego przez nas projektu POPC. Działanie pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" objęte zostało patronatem Starosty Żywieckiego, Andrzeja Kalaty.

18.01.2021r.

Przybędza z kolejnymi odcinkami światłowodu


Ukończyliśmy spawanie kolejnych odcinków sieci światłowodowej w Przybędzy. Superszybki Internet 800 Mb/s, telewizja cyfrowa oraz telefonia stacjonarna i komórkowa docierają teraz do ulic: Cesarskiej, Podczerwieniec.

Budowa sieci w tej i innych miejscowościach powiatu żywieckiego możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Projekt POPC pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" realizujemy od 2017 roku, nieustannie dążąc do zapewnienia możliwości korzystania ze światłowodu jak największej liczbie mieszkańców.

12.01.2021r.

Docieramy pod wyciągi w Korbielowie


Uruchomiliśmy kolejny odcinek sieci w Korbielowie. Nasz superszybki światłowód dociera teraz ulicą Szczyrbok aż pod same wyciągi. Poniżej prezentujemy mapę, na której zaznaczyliśmy obszar możliwy do aktywacji.

W Korbielowie i całym powiecie żywieckim realizujemy prace związane z budową szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości. Działania te prowadzone są w ramach projektu POPC, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W efekcie powstanie nowoczesna sieć światłowodowa o łącznej długości ok. 700km, która swoim zasięgiem obejmie 18 000 gospodarstw domowych i 102 placówki oświatowe.

06.01.2021r.

Żywiec z kolejnymi uruchomieniami


Uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci światłowodowej w Żywcu. Usługi superszybkiego Internetu 800 Mb/s, telewizji cyfrowej oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej tym razem są dostępne dla mieszkańców następujących ulic: Jodłowej - 139-189, Władysława Warneńczyka - od ulicy Bohaterów Września, Habsburgów 14-50.

Budowa sieci na tym terenie realizowana jest w ramach projektu POPC: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Patronat nad działaniami objął Starosta Żywiecki, Andrzej Kalata.

28.12.2020r.

Nowe uruchomienia sieci w powiecie żywieckim


Prace realizowane w ramach projektu POPC nie ustają. Wciąż dbamy o to, aby jak najwięcej mieszkańców miało dostęp do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości i systematycznie uruchamiamy kolejne odcinki sieci. W ostatnim czasie na terenie powiatu żywieckiego umożliwiliśmy aktywację naszych usług na poniższych obszarach: Węgierska Górka - ulica Zielona wraz z odnogami, Cięcina - ulice: Jana Pawła II, Targowa i Św. Katarzyny oraz Bystry Potok wraz z okolicznymi drogami.

02.12.2020r.

Krzyżówki ze światłowodem


Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza sieć światłowodowa została uruchomiona w całej miejscowości Krzyżówki. Dotarcie do tej lokalizacji nie było łatwe i wymagało działań z wielu stron. Dzięki udanej współpracy i zaangażowaniu lokalnej społeczności, władzy oraz generalnego wykonawcy, firmy Wasko SA, udało się jednak zrealizować projekt i dotrzeć z superszybkim łączem również do tej miejscowości. Teraz mieszkańcy mogą cieszyć się szerokimi możliwościami, jakie daje Internet 800 Mb/s, telewizja cyfrowa oraz telefonia stacjonarna i komórkowa.

13.11.2020r.

Uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci w Zwardoniu


Uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci światłowodowej w Zwardoniu. Mapę terenów, gdzie można korzystać z superszybkiego Internetu 800 Mb/s, telewizji cyfrowej oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej, przedstawiamy poniżej.
Zwardoń to jeden z wielu obszarów, na których budowę sieci realizujemy w ramach projektu unijnego POPC: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Systematycznie i nieustająco podejmujemy odpowiednie kroki, aby kolejni mieszkańcy mieli możliwość korzystania z szybkiego łącza światłowodowego. Inicjatywę tę docenił Starosta Żywiecki, Andrzej Kalata, obejmując patronat nad podejmowanymi przez nas działaniami.

04.11.2020r.

Światłowód w Trzebinii


Zakończyliśmy spawanie kolejnych odcinków sieci światłowodowej w Trzebinii. Usługi superszybkiego Internetu 800 Mb/s, telewizji 4K oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej są już gotowe do uruchomienia na obszarach zaznaczonych na poniższej mapie.
Budowa sieci w tej miejscowości i całym powiecie realizowana jest w ramach projektu POPC: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a patronat nad działaniem objął Starosta Żywiecki, Andrzej Kalata.

29.10.2020r.

Rozbudowujemy sieć w Międzybrodziu Żywieckim


W Międzybrodziu Żywieckim prace związane z budową sieci systematycznie posuwają się do przodu. Już wkrótce z superszybkiego Internetu 800 Mb/s, Telewizji 4K oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej będą mogli korzystać mieszkańcy kolejnych ulic: Krętej, Prostej, Ogrodowej, Leśnej, Polnej, Łącznej, Energetyków.
Rozbudowa sieci na tym terenie odbywa się w ramach projektu POPC pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Działania zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, a patronat nad inwestycją objął Starosta Żywiecki - Andrzej Kalata.

15.10.2020r.

Kolejne odcinki sieci w Żywcu uruchomione


W Żywcu oddaliśmy do użytku nowe linie naszej sieci światłowodowej. Superszybkim Internetem 800 Mb/s, telewizją 4K oraz telefonią stacjonarną i komórkową mogą cieszyć się już mieszkańcy budynków wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej i ulicy Grobla. Obszary z uruchomionymi odcinkami zaznaczyliśmy na mapie poniżej.
Budowa sieci na tym terenie została zrealizowana w ramach projektu POPC pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Inwestycja odbywa się pod patronatem Starosty Żywieckiego, Andrzeja Kalaty.

25.09.2020r.

Uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci w Złatnej


Systematycznie uruchamiamy nowe odcinki sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Inwestycja, realizowana pod patronatem Starosty Żywieckiego, Andrzeja Kalaty, obejmuje już blisko 600 km wybudowanej infrastruktury.
W ostatnim czasie zakończył się kolejny etap budowy światłowodu w Złatnej. Obszary, gdzie jest już dostępne nasze łącze, zaznaczyliśmy na mapie poniżej.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług naszego superszybkiego Internetu, telewizji 4K i telefonii zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 333 88 88.

08.09.2020r.

Światłowód w kolejnych budynkach wielorodzinnych


Niedawno wspominaliśmy o podłączeniu do naszej sieci światłowodowej mieszkań w Andrychowie i Kobiernicach. Tym razem superszybkie łącze dotarło do budynków wielorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Reymonta 33, 35, 37 i 39 w Żywcu.
Budowa sieci odbywa się tam w ramach projektu pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Patronat nad inwestycją objął Starosta Żywiecki, Pan Andrzej Kalata.
Chętnych do skorzystania z superszybkiego Internetu, telewizji i telefonii zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 333 88 88

31.08.2020r.

Nowe odcinki sieci w Zarzeczu i Biernej


Powstały nowe odcinki sieci światłowodowej w Zarzeczu oraz Biernej. Obszary, na których uruchomiono już łącze, zaznaczyliśmy na mapie poniżej.
Budowa światłowodu na tym terenie odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Działanie pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Patronat nad inwestycją objął Starosta Żywiecki, Pan Andrzej Kalata.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług superszybkiego Internetu, telewizji oraz telefonii zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 333 88 88.

28.08.2020r.

Powstają kolejne odcinki sieci w Żywcu


W Żywcu wybudowaliśmy kolejne odcinki sieci światłowodowej. Z darmowego przyłącza mogą już skorzystać także mieszkańcy ulic: Przemysłowej i Armii Krajowej, a także Osiedla Browar Kolonia. Wspomniane obszary zaznaczyliśmy na mapach znajdujących się poniżej.
Budowę sieci na tym obszarze realizujemy w ramach projektu POPC: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Działanie współfinansowane jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Patronat nad inwestycją objął Starosta Żywiecki - Pan Andrzej Kalata.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z superszybkiego Internetu, telewizji światłowodowej i telefonii zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 333 88 88.

20.08.2020r.

Rozbudowa sieci w Nieledwi


W Nieledwii większa część sieci światłowodowej jest już oddana do użytku i mieszkańcy mogą korzystać z superszybkiego Internetu, telewizji światłowodowej oraz telefonii. W ostatnim czasie podłączyliśmy do naszej sieci ul. Ogrodową oraz ul. Cępieli. Wymienione obszary zaznaczyliśmy na mapie poniżej. Osoby zainteresowane bezpłatnym przyłączem zapraszamy do kontaktu pod numerem: 33 333 88 88.

19.08.2020r.

Aktywowaliśmy kolejne odcinki sieci w Międzybrodziu Żywieckim


Tak, jak informowaliśmy niedawno, realizujemy prace w Międzybrodziu Żywieckim. Systematycznie uruchamiamy kolejne odcinki. Na mapie poniżej zaznaczyliśmy zielonym kolorem obszary, na których mieszkańcy mogą już aktywować nasze usługi. Nadal kontynuujemy prace na pozostałych odcinkach. Budowa sieci odbywa się w ramach projektu POPC: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Patronat nad inwestycją objął Starosta Żywiecki, Pan Andrzej Kalata.

13.08.2020r.

Rozbudowa światłowodu w Milówce


Milówka to kolejna miejscowość, w której realizujemy prace nad uruchomieniem nowego odcinka naszej sieci światłowodowej. Budowa odbywa się w ramach projektu: “Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”, będącego częścią Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

06.08.2020r.

Budowa sieci w Międzybrodziu Żywieckim


W Międzybrodziu Żywieckim prowadzimy prace związane z uruchomieniem naszej sieci światłowodowej. Budowa szerokopasmowej sieci jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Patronat nad projektem objął Starosta Żywiecki- Pan Andrzej Kalata. Poniżej na mapie zaznaczyliśmy obszar objęty naszą siecią. Osoby zainteresowane bezpłatnym przyłączem światłowodowym prosimy o kontakt pod numerem telefonu 33 333 88 88.

22.07.2020r.

Uruchomiona sieć w Sopotni Małej i Wielkiej


W ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" zostały uruchomione wszystkie wybudowane odcinki sieci światłowodowej w Sopotni Małej i Wielkiej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do umówienia się na bezpłatne przyłącze światłowodowe pod numerem 33 333 88 88.

13.07.2020r.

Rozbudowa sieci światłowodowej w Zarzeczu i Biernej


W ramach realizowanego projektu budowy sieci szerokopasmowej na terenie powiatu żywieckiego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, rozbudowaliśmy naszą sieć światłowodową w Zarzeczu i Biernej. Na niebiesko zaznaczyliśmy sieć uruchomioną, oddaną do użytku, trasy żółte - to sieć wybudowana lecz jeszcze nie uruchomiona, czas oczekiwania na przyłącze w tym przypadku to około 3 tygodnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane naszymi usługami pod numerem 33 333 88 88.

02.07.2020r.

Uruchomiony kolejny odcinek sieci w Cięcinie


W ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" uruchomiliśmy ulicę Świętej Katarzyny w Cięcinie wraz bocznymi uliczkami zaznaczonymi na zielono na mapie poniżej. Osoby zainteresowane bezpłatnym podłączeniem do sieci światłowodowej prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88.

30.06.2020r.

Rozbudowa sieci szerokopasmowej w Żywcu


Realizując projekt pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego", uruchomiliśmy naszą sieć światłowodową w Żywcu na osiedlu Kabaty, a także na ulicach: Wesołej, Kolejowej oraz Pięknej. Mieszkańców Żywiecczyzny zainteresowanych bezpłatnym przyłączeniem do sieci światłowodowej zachęcamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

25.06.2020r.

Zakończyliśmy kolejny etap budowy sieci w Koszarawie


Realizując projekt pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" zakończyliśmy kolejny etap budowy sieci w Koszarawie, uruchamiając kolejne odcinki sieci światłowodowej m.in.: w przysiołku Cicha. Jednocześnie informujemy osoby zainteresowane naszymi usługami, a mieszkające w lokalizacjach gdzie nasza sieć jeszcze nie została uruchomiona, że istnieje możliwość rozbudowy sieci w kolejnych etapach. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do kontaktu pod numerem telefonu 33 333 88 88.

23.06.2020r.

Zostały uruchomione kolejne odcinki sieci w Koszarawie


W ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego", zostały pospawane i uruchomione kolejne odcinki sieci światłowodowej w Koszarawie. Osoby z tego rejonu, zainteresowane bezpłatnym przyłączem światłowodowym prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88.

18.06.2020r.

Uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci w Pewli Małej i Mutnem


W ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" oddaliśmy do użytku kolejne odcinki sieci w Pewli Małej na ulicach: Objazdowa, Za Wodą, Wiązowa, Żwirowa, Handlowa, Olszynowa, Prosta, Górali Żywieckich, Stolarska oraz Wczasowa. Rozbudowaliśmy naszą sieć światłowodową również w Mutnem i uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci powyżej szkoły. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88.

03.06.2020r.

Uruchomiliśmy kolejne odcinki sieci wzdłuż trasy z Jeleśni do Przyborowa


Zgodnie z realizowanym projektem: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu Żywieckiego” zostały aktywowane kolejne odcinki naszej sieci światłowodowej wzdłuż trasy z Jeleśni do Przyborowa. Nowe uruchomione odcinki zostały zaznaczone na mapie na kolor żółty. Mieszkańców, którzy są zainteresowani bezpłatnym przyłączem oraz aktywacją naszych usług zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

21.05.2020r.

Rozbudowa sieci w Żywcu


W związku w realizowanym projektem pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”, zostały wybudowane nowe odcinki sieci światłowodowej na osiedlu Kabaty, a także ul. Podgórskiej, Grunwaldzkiej, Grobla, Pod Szkołą i Pod Łyską. Z kolei nasza sieć została już aktywowana na ulicach: Sienkiewicza, Nad Markiem, Jodłowej, Jaworowej, Wierzbowej, Akacjowej, Wiśniowej, Beskidzkiej, Stromej, Pogodnej, Wschodniej, Za Górą. Mieszkańcy tych ulic mogą już korzystać z superszybkiego Internetu 800Mb/s, telewizji światłowodowej oraz telefonii stacjonarnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.beskidmedia.pl/pakiety. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 33 333 88 88.

07.05.2020r.

Kolejne odcinki sieci uruchomione w ramach POPC


W związku z realizowanym projektem pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”, uruchomiliśmy nasze usługi na kolejnych odcinkach wybudowanej sieci min w Soli, Rycerce Dolnej, Milówce i Przybędzy. Mieszkańców zainteresowanych naszymi usługami zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

24.04.2020r.

Budowa sieci w Czernichowie


W ostatnim czasie musieliśmy ograniczyć kontakt bezpośredni poprzez przełożenie instalacji w domach klientów, za to prace na otwartej przestrzeni trwają pełną parą. Obecnie budujemy sieć światłowodową min. w Czernichowie. O możliwości umawiania się na bezpłatne przyłącza będziemy jeszcze informować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

20.03.2020r.

Rozbudowa sieci w Żywcu


Rozbudowujemy naszą sieć światłowodową w Żywcu. Obecnie prowadzone są prace na ulicy Sienkiewicza, Wesołej, Dworcowej, Browarnej i okolicach. Mieszkańcy Podtorza i Sporysza mogą już umawiać się na bezpłatne przyłącza do sieci światłowodowej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez wiadomość prywatną lub pod numerem telefonu 33 333 88 88.

27.02.2020r.

Uruchomienie sieci w Lalikach


W Lalikach, miejscowości znajdującej się w Gminie Milówka na dniach zostanie oddana do użytku sieć światłowodowa budowana w ramach projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 333 88 88.

12.02.2020r.

Budowa sieci na Górze Burgałowskiej


Mieszkańców Góry Burgałowskiej informujemy, iż trwają prace związane z budową sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. Osoby zainteresowane bezpłatnym przyłączem prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88.

06.02.2020r.

Rozbudowa sieci światłowodowej w Żywcu


W Żywcu uruchomiliśmy kolejne odcinki naszej sieci światłowodowej na ulicach: Różanej, Zacisze, Jana Kazimierza oraz Za Wodą. Obecnie prowadzimy prace na ulicy Wesołej związane z uruchomieniem sieci. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

28.01.2020r.

Rozbudowa sieci w Gminie Lipowa


Uruchomiliśmy kolejne odcinki naszej sieci światłowodowej w Gminie Lipowa. Nasza sieć została rozbudowana na terenie Lipowej, Leśnej i Siennej. Zapraszamy mieszkańców tych miejscowości do umówienia się na bezpłatne przyłącze światłowodowe pod numerem 33 333 88 88.

07.01.2020r.

Postępy w realizowanym projekcie POPC


Nieustannie trwają prace związane z rozbudową naszej sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w którym realizujemy projekt: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. W tym miesiącu budowaliśmy naszą sieć na odcinku Ślemień, Kocoń, Las. Prace prowadzone były również w Lipowej, Rychwałdzie, Kocierzu Moszczanickim, Łękawicy oraz Rajczy. Rozbudowaliśmy również sieć na odcinku Węgierska Górka, Cisiec, Milówka. Naszej ekipie udało się także uruchomić i oddać do użytku kolejne odcinki sieci min. w Pewli Wielkiej, Rychwałdku, Pewli Ślemieńskiej, Radziechowach oraz Pietrzykowicach. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 33 333 88 88.

23.12.2019r.

Budowa sieci w Pewli Wielkiej


Budujemy sieć w Peweli Wielkiej w ramach realizacji projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Nasza sieć swoim zasięgiem obejmie przysiółki Garleje, Janiki oraz Madeje. Nasza ekipa dzielnie radzi sobie nawet na trudnych terenach, mocno zalesionych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat realizowanego projektu oraz do umówienia się na bezpłatne przyłącze światłowodowe pod numerem 33 333 88 88.

27.11.2019r.

Światłowód na trasie Rychwałdek-Pewel Ślemieńska


Zgodnie z założeniami projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" nieustannie budujemy sieć światłowodową w miejscowościach objętych projektem. W ostatnim czasie prowadziliśmy prace związane z rozbudową sieci min. na odcinku Rychwałdek - Pewel Ślemieńska.

24.10.2019r.

Przyłącza w Ślemieniu


W Ślemieniu przyłączamy mieszkańców do naszej sieci światłowodowej. W ramach realizowanego projektu przyłącza do domów są wykonywane bezpłatnie. Mieszkańcy tej miejscowości mogą już skorzystać z naszych usług tj. Internet z prędkościami do 800 Mb/s, telewizji światłowodowej oraz telefonii stacjonarnej. Zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

14.10.2019r.

Aktywacje w Ostrem


Ostre znajdujące się w Gmina Lipowa ma już dostęp do nielimitowanego Internetu 800Mb/s, telewizji światłowodowej oraz telefonii Beskid Media. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88 i umówienia się na bezpłatny przyłącz.

07.10.2019r.

Budowa sieci światłowodowej w miejscowości Ostre


W miejscowości Ostre budujemy sieć światłowodową zgodnie z założeniami projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Osoby zainteresowane bezpłatnym przyłączem zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

19.09.2019r.

Przyłącza w Żabnicy


W Żabnicy został zakończony kolejny etap budowy sieci światłowodowej w ramach projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Mieszkańców Żabnicy zachęcamy do umówienia się na bezpłatne przyłącze. Zachęcamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88.

13.08.2019r.

Przyłącza w Kocurowie


Kolejną miejscowością, gdzie jest możliwość przyłączenia się do sieci światłowodowej jest Kocurów. Mieszkańców Kocurowa zapraszamy do zapisania się na bezpłatne wykonianie przyłącza do sieci, która została wybudowana w ramach realizowanego projektu dofinansowanego ze środków UE pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Dostęp do światłowodu mają ulice: Nad Dworem, Kocurowska, Do Kopca oraz Modrzewiowa. Więcej informacji pod numerem telefonu 33 333 88 88.

05.08.2019r.

Aktywacje w miejscowościach objętych projektem POPC


Pierwsze aktywacje Internetu światłowodowego 800 Mb/s na terenach objętych projektem POPC już od 1 sierpnia br.

Z przyjemnością informujemy, iż od 1 sierpnia będzie możliwa aktywacja usług w miejscowościach objętych projektem dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej pod nazwą: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" w ramach którego ma powstać ponad 700 km sieci światłowodowej.

Aktywacje od 1 sierpnia będą wykonywane dla mieszkańców miejscowości, gdzie sieć jest wybudowana i zostały już wykonane przyłącza światłowodowe, są to :
Brzuśnik, Jeleśnia, Kocoń, Koszarawa, Krzyżowa, Laliki, Las, Leśna, Lipowa, Mutne, Nieledwia, Okrajnik, Pewel Mała, Pewel Ślemieńska, Pewel Wielka, Pietrzykowice, Przyłęków, Radziechowy, Rycerka Dolna, Rycerka Górna, Rychwałd, Rychwałdek, Słotwina, Sopotnia Mała, Sopotnia Wielka, Sól, Ślemień, Świnna, Twardorzeczka, Ujsoły, Żywiec

Bezpłatne przyłącza do sieci światłowodowej, poza miejscowościami gdzie będą możliwe aktywacje są wykonywane również w miejscowościach:
Bystra, Cięcina, Cisiec, Glinka, Korbielów, Łękawica, Milówka, Przybędza, Rajcza, Sienna, Szare, Węgierska Górka, Wieprz oraz Zarzecze.

Nieustannie trwają prace związane z rozbudową sieci na terenach objętych projektem. Obecnie prowadzone są prace min. w Przyborowie, Kocurowie, Kocierzu Moszczanickim, Oczkowie, Trzebini, Juszczynie oraz Żabnicy. W ramach realizowanego projektu planowana jest także budowa infrastruktury światłowodowej w miejscowościach: Czernichów, Międzybrodzie Żywieckie, Ostre, Tresna, Złatna, Zwardoń.

Wszystkie adresy objęte projektem zaznaczone są na mapie dostępnej na stronie: popc.beskidmedia.pl
Mieszkańcy powiatu żywieckiego, którzy są zainteresowani bezpłatnym przyłączem do sieci światłowodowej i aktywacją usług, proszeni są o kontakt pod numerem 33 333 88 88.

Podążaj za nowymi technologiami i zamów już dziś darmowy przyłącz.

31.07.2019r.

Budowa sieci na odcinku Łękawica-Oczków


Zgodnie z założeniami projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego” kontynuujemy prace na Żywiecczyźnie. Wczoraj zakończyliśmy budowę sieci światłowodowej na odcinku od ul. Parkowej w Łękawicy poprzez ulice Mostową, Beskidzką i Brzozową w Kocierzu Moszczanickim, aż do ul. Oczkowskiej w Oczkowie. Osoby zainteresowane bezpłatnym przyłączem prosimy o kontakt pod numerem (33) 333 88 88.

26.07.2019r.

Budowa sieci w Twardorzeczce


W ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" budujemy sieć światłowodową w Twardorzeczce. Pierwsze przyłącza zostały już wykonane.

01.07.2019r.

Kontynuacja prac w Radziechowach


Kontynuujemy budowę sieci światłowodowej w Radziechowach w ramach realizowanego projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Pomimo upalnej pogody nasza ekipa dała radę.

27.06.2019r.

Bezpłatne przyłącza w Słotwinie


W Słotwinie w ramach realizowanego projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" wykonujemy bezpłatnie przyłącza do sieci światłowodowej. Mieszkańców zainteresowanych bezpłatnym przyłączem światłowodowym zapraszamy do kontaktu.

10.06.2019r.

Przyłącza w Radziechowach


Z przyjemnością informujemy, iż w wyniku realizowanego projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" w miejscowości Radziechowy są już możliwe przyłącza do najnowocześniejszej sieci światłowodowej. Jest to już kolejna miejscowość w Gminie Radziechowy-Wieprz, przyłącza wykonywane są również w sołectwach Wieprz, Brzuśnik i Bystra. Wkrótce będziemy informowali o przyłączach w pozostałych sołectwach tej Gminy.

03.06.2019r.

Budowa sieci w Okrajniku


Trwa budowa sieci światłowodowej w Okrajniku, w ramach realizowanego projektu: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Jest to już kolejne sołectwo Gminy Łękawica, gdzie prowadzone są prace związane z budową sieci.

16.05.2019r.

Prace na odcinku Milówka-Szare


Budowa sieci światłowodowej realizowana w ramach projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego", prowadzona jest równolegle w kilku miejscowościach. Dzisiaj min. wykonywane były prace ziemne na odcinku Milówka - Szare pod estakadą S1. Wszystkie przyłącza światlowodwe do domów objętych projektem będą wykonywane bezpłatnie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88. Zapraszamy.

26.04.2019r.

Budowa sieci w Sól-Kiczora


Rozpoczęliśmy budowę sieci w miejscowości Sól-Kiczora, gdzie pogoda nas nie rozpieszczała, na zmianę prószył śnieg i padał deszcz, ale nasza ekipa dała radę. Jest to już kolejna miejscowość, gdzie budujemy sieć światłowodową w ramach realizowanego projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego".

15.04.2019r.

Realizacja projektu w Żywcu


Został wybudowany kolejny odcinek sieci światłowodowej w Żywcu, tym razem na ulicach: Brzozowej, Grobla i Turystycznej. Mieszkańców zainteresowanych bezpłatnym przyłączem do sieci światłowodowej, prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88, lub w punkcie obsługi klienta w Żywcu przy ul. Ks.Pr.St.Słonki 20a. Nowa sieć powstała w ramach realizowanego projektu POPC, współfinansowanego ze środków unijnych.

08.04.2019r.

Realizacja projektu POPC w Koszarawie


Budujemy sieć światłowodową w Koszarawie w ramach realizowanego projektu POPC.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nielimitowany Internet 800 Mb/s, telewizję światłowodową oraz telefonię.

03.04.2019r.

Budowa sieci na odcinku Międzybrodzie Bialskie-Czernichów


W ramach realizowanego projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" trwa budowa sieci światłowodowej na odcinku Międzybrodzie Bialskie - Czernichów.

29.03.2019r.

Bezpłatne przyłącza w Lipowej


Lipowa już jest w zasięgu naszej sieci światłowodowej. W miejscowości tej wykonujemy bezpłatne przyłącza w ramach realizowanego projektu POPC współfinansowanego ze środków unijnych. Wszystkich mieszkańców zainteresowanych superszybkim Internetem 800 Mb/s, telewizją światłowodową, czy też telefonią stacjonarną zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 333 88 88.

20.03.2019r.

Przyłącza w Sopotni Wielkiej


W Sopotni Wielkiej wykonujemy bezpłatne przyłącza do sieci światłowodowej w ramach projektu pn.:"Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Mieszkańców zapraszamy do umówienia się na darmowy przyłącz światłowodowy, dzięki któremu będą mogli korzystać z Internetu 800 Mb/s , telewizji światłowodowej oraz telefonii stacjonarnej.

18.03.2019r.

Przyłącza w Żywcu


Realizujemy przyłącza w Żywcu w ramach projektu pn. "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Mieszkańcy ul. Partyzantów, Wichrowa, Potockiego mogą już przyłączyć się do sieci światłowodowej. W celu umówienia się na bezpłatny przyłącz prosimy o kontakt pod numerem 33 333 88 88, bądź odwiedzenie naszego punktu w Żywcu przy ul. Ks.Pr.St.Słonki 20a.

13.03.2019r.

Budowa sieci w Pewli Wielkiej


W Pewli Wielkiej trwa budowa sieci światłowodowej w ramach realizacji projektu pn.: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego".

12.03.2019r.

Przyłącza w Nieledwii


Rozpoczynamy piewsze darmowe przyłącza na terenie Nieledwii do sieci światłowodowej wybudowanej w ramach projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" dofinansowanego ze środków unijnych. Mieszkańców zainteresowanych bezpłatnym przyłączem zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88. W naszej ofercie znajduje się nielimitowany Internet z prędkościami do 800 Mb/s, telewizja światłowodowa z bogatą ofertą programową, a także telefonia stacjonarna. Zapraszamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego przyłączenia do sieci światłowodowej. Pełna oferta znajduje się na naszej stronie: beskidmedia.pl/pakiety

22.02.2019r.

Przyłącza w Rychwałdzie i Rychwałdku


Rozpoczęliśmy przyłącza w kolejnych miejscowościach w ramach projektu: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Bezpłatne przyłącza do sieci światłowodowej realizowane są od dzisiaj w Rychwałdzie i Rychwałdku. Mieszkańców zainteresowanych światłowodem zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, od superszybkiego Internetu 800 Mb/s, aż po telewizję światłowodową z bogatą ofertą programową. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

10.12.2018r.

Przyłącza w Przyłękowie


Z przyjemnością informujemy, że od 10 grudnia rozpoczynamy przyłącza światłowodowe w miejscowości Przyłęków. W ramach realizacji projektu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego” mieszkańcy Przyłękowa mogą skorzystać z darmowego przyłącza do naszej sieci światłowodowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

10.12.2018r.

Rozpoczęliśmy przyłącza w Świnnej


Rozpoczęliśmy darmowe przyłącza do sieci światłowodowej w Świnnej, w ramach realizacji projektu: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. Światłowód daje wiele możliwości i zapewnia najlepszą jakość usług. W naszej ofercie znajduje się superszybki Internet z prędkościami do 800 Mb/s, wysokiej jakości telewizja światłowodowa z ponad 200 kanałami do wyboru, a także telefonia stacjonarna z darmowymi rozmowami na numery komórkowe i stacjonarne w Polsce, a także w wybranych krajach Unii Europejskiej. Mieszkańców Świnnej, którzy jeszcze nie zapisali się na darmowy przyłącz, zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Dołącz do nas już dziś i ciesz się z korzyści jakie niesie ze sobą światłowód!

19.11.2018r.

Punkt Wymiany Ruchu w Żywcu


Główny punkt wymiany ruchu, serce sieci, czyli kontener teletechniczny, został zamontowany w Żywcu w ramach realizacji projektu pn. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. Ponadto wybudowanych zostało 16 światłowodowych węzłów szkieletowych usytuowanych w szafach telekomunikacyjnych. Do każdej z szaf będą doprowadzone łącza światłowodowe z węzła wymiany ruchu internetowego. Szafy telekomunikacyjne zostały zainstalowane m.in. w Milówce, Rajczy, Pietrzykowicach, Lipowej, Koszarawie, Ślemieniu, Łękawicy, Węgierskiej Górce, Sopotni Małej, Jeleśni oraz Pewli Małej, które będą pełniły funkcję punktów styku z siecią.

21.09.2018r.

Budowa 15 szaf telekomunikacyjnych


W ramach projektu w powiecie żywieckim zostanie zainstalowanych 15 szaf telekomunikacyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia służące do transmisji światłowodowej. Serce, czyli kontener teletechniczny, główny punkt wymiany ruchu sieci został już zamontowany w Żywcu. Obecnie zainstalowano szafy w Milówce, Rajczy, Pietrzykowicach, Lipowej, Brzuśniku, Koszarawie, Ślemieniu, Łękawicy, Węgierskiej Górce, Sopotni Małej, Jeleśni oraz Pewli Małej. Na zdjęciu prezentujemy szafę w Pietrzykowicach. Szafy telekomunikacyjne będą pełniły funkcję punktów styku z siecią. Aktualnie trwa budowa sieci światłowodowej w Łękawicy, Kocierzu, Rychwałdzie, Ślemieniu, Rajczy oraz Zarzeczu.

20.09.2018r.

OSE czyli 100Mb/s dla szkół


W ramach projektu realizujemy budowę szerokopasmowej infrastruktury telekomunikacyjnej, która pozwoli placówkom oświatowym z powiatu Żywieckiego, na przyłączenie się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE. Celem projektu OSE jest zapewnienie wszystkim szkołom na terenie Polski bezpłatnego dostępu do Internetu o przepływności min. 100Mb/s. Nasze prace związane z przyłączaniem szkół, prowadzone są zgodnie z projektem. Obecnie zostały wykonane przyłącza dla około 80% szkół z naszego terenu, wytypowanych w ramach drugiego konkursu POPC. Niebawem reszta placówek oświatowych ma uzyskać przyłącze. Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej będzie NASK Państwowy Instytut Badawczy, który będzie sprawował opiekę techniczną oraz świadczył usługi bezpieczeństwa. Połączenie szkół w ramach OSE w całej Polsce będzie następowało stopniowo. W 2018 podłączonych zostanie 1,5 tys. placówek, w 2019 – 12,7 tys., a w 2020 – do 19,5 tys. W 2020 roku wszystkie szkoły w Polsce będą mieć bezpłatny, szybki i bezpieczny Internet, a uczniowie i nauczyciele zyskają możliwości korzystania w pełni z nowych form edukacji cyfrowej.

30.08.2018r.

Realizacja projektu unijnego w Rychwałdzie


Rozpoczęliśmy prace związane z budową sieci światłowodowej w Rychwałdzie w związku z realizacją projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Obecnie prowadzone są prace na ulicy Franciszkańskiej w Rychwałdzie. Kolejne prace będą prowadzone na ulicy Dział. Za ewentualne niedogodności związane z utrudnieniem ruchu drogowego przepraszamy.

20.08.2018r.