Home Aktualności Mapa

Realizacja projektu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”

Aktualności

Przyłącza w Nieledwii


Rozpoczynamy piewsze darmowe przyłącza na terenie Nieledwii do sieci światłowodowej wybudowanej w ramach projektu "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego" dofinansowanego ze środków unijnych. Mieszkańców zainteresowanych bezpłatnym przyłączem zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88. W naszej ofercie znajduje się nielimitowany Internet z prędkościami do 800 Mb/s, telewizja światłowodowa z bogatą ofertą programową, a także telefonia stacjonarna. Zapraszamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego przyłączenia do sieci światłowodowej. Pełna oferta znajduje się na naszej stronie: beskidmedia.pl/pakiety

22.02.2019r.

Przyłącza w Rychwałdzie i Rychwałdku


Rozpoczęliśmy przyłącza w kolejnych miejscowościach w ramach projektu: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Bezpłatne przyłącza do sieci światłowodowej realizowane są od dzisiaj w Rychwałdzie i Rychwałdku. Mieszkańców zainteresowanych światłowodem zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 333 88 88. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, od superszybkiego Internetu 800 Mb/s, aż po telewizję światłowodową z bogatą ofertą programową. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

10.12.2018r.

Przyłącza w Przyłękowie


Z przyjemnością informujemy, że od 10 grudnia rozpoczynamy przyłącza światłowodowe w miejscowości Przyłęków. W ramach realizacji projektu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego” mieszkańcy Przyłękowa mogą skorzystać z darmowego przyłącza do naszej sieci światłowodowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

10.12.2018r.

Rozpoczęliśmy przyłącza w Świnnej


Rozpoczęliśmy darmowe przyłącza do sieci światłowodowej w Świnnej, w ramach realizacji projektu: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. Światłowód daje wiele możliwości i zapewnia najlepszą jakość usług. W naszej ofercie znajduje się superszybki Internet z prędkościami do 800 Mb/s, wysokiej jakości telewizja światłowodowa z ponad 200 kanałami do wyboru, a także telefonia stacjonarna z darmowymi rozmowami na numery komórkowe i stacjonarne w Polsce, a także w wybranych krajach Unii Europejskiej. Mieszkańców Świnnej, którzy jeszcze nie zapisali się na darmowy przyłącz, zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Dołącz do nas już dziś i ciesz się z korzyści jakie niesie ze sobą światłowód!

19.11.2018r.

Punkt Wymiany Ruchu w Żywcu


Główny punkt wymiany ruchu, serce sieci, czyli kontener teletechniczny, został zamontowany w Żywcu w ramach realizacji projektu pn. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”. Ponadto wybudowanych zostało 16 światłowodowych węzłów szkieletowych usytuowanych w szafach telekomunikacyjnych. Do każdej z szaf będą doprowadzone łącza światłowodowe z węzła wymiany ruchu internetowego. Szafy telekomunikacyjne zostały zainstalowane m.in. w Milówce, Rajczy, Pietrzykowicach, Lipowej, Koszarawie, Ślemieniu, Łękawicy, Węgierskiej Górce, Sopotni Małej, Jeleśni oraz Pewli Małej, które będą pełniły funkcję punktów styku z siecią.

21.09.2018r.

Budowa 15 szaf telekomunikacyjnych


W ramach projektu w powiecie żywieckim zostanie zainstalowanych 15 szaf telekomunikacyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia służące do transmisji światłowodowej. Serce, czyli kontener teletechniczny, główny punkt wymiany ruchu sieci został już zamontowany w Żywcu. Obecnie zainstalowano szafy w Milówce, Rajczy, Pietrzykowicach, Lipowej, Brzuśniku, Koszarawie, Ślemieniu, Łękawicy, Węgierskiej Górce, Sopotni Małej, Jeleśni oraz Pewli Małej. Na zdjęciu prezentujemy szafę w Pietrzykowicach. Szafy telekomunikacyjne będą pełniły funkcję punktów styku z siecią. Aktualnie trwa budowa sieci światłowodowej w Łękawicy, Kocierzu, Rychwałdzie, Ślemieniu, Rajczy oraz Zarzeczu.

20.09.2018r.

OSE czyli 100Mb/s dla szkół


W ramach projektu realizujemy budowę szerokopasmowej infrastruktury telekomunikacyjnej, która pozwoli placówkom oświatowym z powiatu Żywieckiego, na przyłączenie się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE. Celem projektu OSE jest zapewnienie wszystkim szkołom na terenie Polski bezpłatnego dostępu do Internetu o przepływności min. 100Mb/s. Nasze prace związane z przyłączaniem szkół, prowadzone są zgodnie z projektem. Obecnie zostały wykonane przyłącza dla około 80% szkół z naszego terenu, wytypowanych w ramach drugiego konkursu POPC. Niebawem reszta placówek oświatowych ma uzyskać przyłącze. Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej będzie NASK Państwowy Instytut Badawczy, który będzie sprawował opiekę techniczną oraz świadczył usługi bezpieczeństwa. Połączenie szkół w ramach OSE w całej Polsce będzie następowało stopniowo. W 2018 podłączonych zostanie 1,5 tys. placówek, w 2019 – 12,7 tys., a w 2020 – do 19,5 tys. W 2020 roku wszystkie szkoły w Polsce będą mieć bezpłatny, szybki i bezpieczny Internet, a uczniowie i nauczyciele zyskają możliwości korzystania w pełni z nowych form edukacji cyfrowej.

30.08.2018r.

Realizacja projektu unijnego w Rychwałdzie


Rozpoczęliśmy prace związane z budową sieci światłowodowej w Rychwałdzie w związku z realizacją projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Obecnie prowadzone są prace na ulicy Franciszkańskiej w Rychwałdzie. Kolejne prace będą prowadzone na ulicy Dział. Za ewentualne niedogodności związane z utrudnieniem ruchu drogowego przepraszamy.

20.08.2018r.